Blog Image

Adresli Yangın Alarm Sistemi

Toplu yaşam gerektiren yapılarda kullanılan adresli yangın alarm sistemi yangın tehlikesi karşısında can ve mal kayıplarının önüne geçiyor. Buradan hareketle geliştirilen sistem birçok ilave donanımın bir araya gelmesinden oluşuyor. Erken uyarı sistemlerinin dışında aynı zamanda yangın söndürme tertibatı ile desteklenebilen bu donanım ileri teknoloji ürünü cihazların eşgüdümlü çalışması ile verimli bir kullanıma dönüşebiliyor. Yüksek performanslı ve çok özel işlevselliğe sahip bir kontrol mekanizması ile desteklenen adresli yangın alarm sistemi yasal bakımdan gereklilikleri fazlasıyla karşılıyor. Tertibatın kurulumu öncesinde bir fizibilite çalışmasına ihtiyaç bulunuyor ve bu çalışmanın ardından sistemin kurulumu çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşebiliyor. Ancak sistemi edinmek isteyenlerin öncelikle adresli yangın alarm sistemini daha yakından tanımalarında büyük yarar bulunuyor.

Adresli Yangın Alarm Sistemi Nedir

Bilindiği üzere yangınların çıkış noktası her zaman önemlidir ve hızlı müdahaleyle büyük bir felaketin önüne geçmek ancak bu şekilde mümkün olur. Bu nedenle sistemi kullanmak isteyenlerin öncelikle adresli yangın alarm sistemi nedir sorusunun yanıtlarını tam olarak anlamış olmasına ihtiyaç bulunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Adresli yangın alarm sistemi aslında tam olarak yangın çıkış noktasını sistem yöneticilerine hızlı bir şekilde aktaran ve müdahale şansı veren bir sistemdir. Üstelik mobil cihazlarla uyumlu bir fonksiyona sahip olması nedeniyle sistem yöneticisinin fiziki olarak nerede bulunduğunun bir önemi olmaksızın bilgilendirilmesini sağlayabiliyor. Ancak sistemin bu özel fonksiyonlarından yararlanabilmek entegre edilmiş akıllı mobil cihazın internet bağlantısının olması gerektiğini hemen belirtelim

Adresli Alarm Sistemi İleri Teknoloji Ürünü Cihazlarla Destekleniyor

Yazılımı her türlü yangın senaryosu hesap edilerek hazırlanan adresli alarm sistemi basit ve kullanımı kolay bir ara yüze sahip. Bu nedenle herkes tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. İsterseniz şimdi de tertibatın içerisinde yer alan diğer unsurları gözden geçirelim.

  • Yangın alarm panelleri
  • Yapılacak fizibilite sonrasında uygun şekilde konumlandırılan manuel alarm butonları
  • Alarm modülleri ve bağlı aksesuarlar
  • Siren sistemi
  • Dedektör ve sensörler

Olarak özetlenebilecek adresli yangın alarm sistemi kurulum ve montaj hizmetleri için firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Ayrıca sistemle ilgili olarak sormak veya danışmak istediğiniz her konuda iletişim seçeneklerimiz üzerinden firmamızın yetkililerine ulaşabilirsiniz.