Entegre Güvenlik Çözümleri

 

 

 

 

 

 

Video Analiz Entegrasyonu

İşletmenizde bulunan güvenlik kameralarının görüntüleri ile standart olarak gelen analizlerin haricinde bir çok analize imkan sunun Video Analiz Çözümleri sayesinde görüntü üzerinde analizler yapılabilir. Kameralarınızın baktığı alanlarda yangın alarm analizi, Yüz Tanıma, Yazar Kasa Ürün Fişi, Hız Tespiti, Plaka Tanıma, Araç Tespiti, Yaya Tespiti, Çevresel Faktörlerin Tespiti, Ürün ve kişi sayma gibi analizler yapabilirsiniz. Bu tespitlerin hangi amaç ile kullanılacağına karar verir, yazılım entegrasyonu ile istenilen aksiyonları bilgisayar yardımı ile dış kaynaklara aktarabilirsiniz.

 

Yangın Algılama Entegrasyonu

Uygulama alanlarıda kullanılan elektronik güvenlik cihazlarının birbirleri ile haberleşen sistemlere entegrasyon edilmiş entegre sistemler denir. Yangın alarm sistemlerinin acil anons ve seslendirme sistemi, CCTV güvenlik kamera sistemi ve Access Control sistemi ile ortak protokol parametleri ile haberleşmesi ve bu haberleşmenin senaryolar dahilinde alacağı aksiyonları belirleyebilirsiniz.

 

Olası bir yangın anında acil anons ünitesi ile otomatik anonsları devreye alabilir, yangın hadisesi olan bölgede bulunan güvenlik kamerasının görüntüsü anlık görüntülenebilir. Yangın hadisesi dahilinde asansör kullanımı tehlikeli olacağından asansör kontrol ünitesi ile yangın senaryosunda hangi katta durması gerekiyor ise o kata gider ve kullanım dışı bırakılabilir. Diğer önemli bir konu ise giriş ve çıkışlarda bulunan turnikeler, kayar kapılar, manyetik kilitli kapılar ve yetkisiz giriş adı altında kısıtlı kişilerin giriş izni olan alanlardan hızlıca tahliye konusudur ve entegrasyon ile yangın anında tüm bu giriş ve çıkışları otomatik olarak serbest bıraktırabilirsiniz.  

 

İşletmelerde bulunan yangın söndürme sistemlerinin vanalarındaki su akışını izleyip, yangın anında sı akışı yok ise ayrı bir uyarı ile ilgili kişilere bildirimiz yapılabilir. Senaryonuzda genel elektriği kesme, Acil aydınlatmayı devreye alma vb tüm birimleri kontrol edip, senaryo dahilinde kaçış planınıza göre aksiyon almalarını sağlayabilirsiniz.