Lazer Kamera Sistemleri

Lazer kameralar ile gece zifiri karanlık dahi olsa 500mt ila 2km arasındaki mesafelerden görüntü elde edebilme kabiliyetleri amacı ile tercih edilir. Zoom kabiliyetini yanı sıra klasik infrared ışıtma teknolojisi yerine lazer aydınlatma teknolojisi kullanır.

 

Lazer Kamera Nedir?

 

Lazer kamera sistemleri; gece görüş teknolojisinde infared ışık yerine lazer teknolojisi ile çok daha ileri mesafede aydınlatma yapabilen gece görüşlü kamera çeşididir. Lazer kameralar, uzaktan yönetme vasıtası ile entegre edilerek eğme, kaydırma ve yakınlaştırma gibi yeteneklere sahip olan güvenlik kameralarının genel adıdır. Bu sadeye işyerinde ya da evdeki kameralara uzak olsanızda bakabılır ve farklı açılar ile gözlemleyebilirsiniz. Genel olarak bakıldığı zaman ptz kameralar ıp ağınıza bağlanarak ağdaki bir mobil cihaz üzerinden güvenlik sistemine bağlanılabilir. PTZ kameralar bir yazılım ile uzaktan görüntüleme yapabilir ve farklı açılar üzerinde görmek için de kontrol edebilirsiniz. Pan-Tilt-Zoom özelliklerine sahip olan ptz kameralar, uygulama alanlarına göre sahip güvenlik kameralara nazaran çok daha fazla avantaj içerir.

 

Lazer Kamera Özellikleri Nelerdir?

Geniş bir görüş alanı , pan-tilt-zoom kameralar arasındaki oldukça büyük ve belirgin farklardan birisi diyebiliriz. Lazer kamera modelleri ile beraber hem sabit bir kamera üzerinden daha fazla bir şekilde görülebilir hem de sağ, sol, yukarı ve aşağı bir şekilde tam 180 derecelik bir görünüm elde edilebilir. Kamerayı harekette bulunabilirsiniz. Eğer yakın bir sahne üzerinde görmesi gerekilen yerlerde sıkıntı yaşıyorsanız lazer kameralar yardımı ile problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Bazı lazer kameralar doğru bir şekilde yerleştiği takdirde 360 derece bir görüş alanı yaratabilir. Bu sayede tek bir kamera yardımıyla iki ya da üç kameranın ihtiyacını karşıyabilir. Bu sayede de dar görüş alanlarına sahip olan kameralarda bulunmakta olan kör noktaların çoğu ortadan kaldırılmış olur.

 

Lazer Kamera Ayarları ve Otomatik Takip

Lazer kameralar sabit kameralar ile kıyaslandığı zaman eksiksiz bir şekilde hareketleri izleme gibi bir fonksiyonu bulunur. Pan, tilt ve zoom fonksiyonları, hareket izleme yazılımı ve akıllı video analitiği ile çalışıp oldukça geniş bir alan içinde yer alan bir şeyi, (bir kişi, belirli bir ürün veya araç) otomatik bir şekilde takip edebilir. Lazer kameralar, kamera fonksiyonları olarak kontrol dilen ve hedefte gerçek zamanlı bir şekilde izlenebilecek olmasından ötürü, sadece otomatik bir şekilde değil, hedefleri manuel bir biçimde izlemek için de oldukça iyi bir seçim denilebilir.

 

Lazer Kamera Fiyatları

Lazer kamera fiyatlarına bakıldığında, normal sabit kameraların fiyatlarına göre çok daha pahalı olabilir ancak bir sistem kurulduğunda size oldukça fazla esneklik sunabilir. Tek bir lazer kamera genel olarak iki ya da üç kamera yerini tutabilir. Bu da aynı açıyı elde etme amacı ile çok fazla kamera kurulumu yapmanıza gerek yoktur. Aynı anlarda tüm açıları ve görünüm görmeniz gerekmemiş olduğu sürece lazer kameralar sizin için oldukça iyi bir tercih olabilir.

Bir lazer kamera, yerleşik ön ayar ve yazılım işlevleri ile bir alanın sabit ve oldukça kapsamlı bir görünümünü elde etmek için otomatik olarak tur atacak şekilde programlanması yapılabilir. Bu işlevde bir görünüm sağplamak için bakım maliyetleri ciddi miktarlar gerektirebileceğinin altını çizelim.

Sizde mekanınız ya da bir projeniz için en uygun lazer kamera sistemini arıyorsanız, sizin için en profesyonel olarak tasarlamakta ve uygulamaktayız. Alarm sistemi her yerden alınabilir fakat Mavi güvenlik sistemleri olarak mekanınıza en uygun ve en ekonomik alarm seçimi ile beraber uzman çözümler üretmekteyiz.

 

Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübelerimize dayanarak Mavi güvenlik firması olarak sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri, müşterilerin her riski için tedbir almasını sağlar. Bu kapsamda sizlere kablolu ve kablosuz entegre güvenlik sistemleri çözümleri de sunmaktayız.

Sizde bir lazer kamera arayışı içindeyseniz ve uygun kaliteli bir lazer kamera arıyorsanız Mavi Alarm güvenlik hizmeti ile iletişime geçebilirsiniz. Tecrübe ve bilgilerimize dayanarak sizin için en ugun lazer kamerayı bulabilir ve her daim çözüm odağı haline gelebiliriz.