Blog Image

AHD Kameralar

AHD Güvenlik Kameraları

AHD kameralar; Analog HD kamera sistemi olarak da bilinen (Analog High Definition) kamera sistemi, besleme gerilimi ve koaksiyel kablo ile çalışır. Kameradan gelen görüntü DVR cihazına iletilir. DVR cihazı sayesinde dijital veriye dönüştürülen görüntüler belirlenen formatlarda sıkıştırılır ve disk üzerine kaydedilir.

AHD Kamera Sistemi Nasıl Çalışır?

AHD kameralar, anlık çekilen görüntüyü koaksiyel kablo aracılığıyla iletir. Koaksiyel kablo, radyo frekanslarında da kullanılan, ses ve görüntü taşımaya yarayan kablolardır. Görüntü sinyalleri DVR (Digital Video Recorder) cihazına iletilir ve dijitale çevirilerek sıkıştırılır. Dijital video kaydedici olarak adlandırabileceğimiz DVR cihazları; AHD kameralar tarafından alınan görüntüyü işler, sıkıştırır ve bünyesindeki sabit disklere kaydeder.

Daha güvenli iş ve yaşam alanlarına sahip olmanız için tasarlanan AHD kamera sistemleri, hırsızlık tehlikesine karşı oldukça caydırıcı bir önlemdir. Psikolojik olarak da oldukça yıpratıcı ve travmatik bir olay olan hırsızlığı önlemek için tedbir almak çok daha ekonomik ve kolaydır.

AHD Kameraların Avantajları Nelerdir?

  • AHD kamera sistemleri, yüksek çözünürlüklü ve yüksek kaliteli görüntüler sunar.
  • Gelişmiş sinyal filtreleme özelliği ile gren olarak adlandırılan görüntü bozukluklarını ortadan kaldırır.
  • Mobil uygulama sayesinde web tabanlı olarak kullanılabilir. Böylece sevdiklerinizin başına gelen olumsuz durumlara anında müdahale etme şansı verir.
  • Telefon, tablet ve benzeri akıllı cihazlardan takip edilebilir.
  • Fiyat-performans açısından değerlendirildiğinde üstün bir görüntü kalitesini uygun fiyata sunar.
  • AHD kamera sistemleri kolayca kurulup işletilebilir.

AHD Kamera Kullanım Alanları Nedir?

AHD kamera sistemleri; ev, okul, iş yeri, otopark ve AVM gibi farklı mekanların ihtiyaçları gözetilerek tasarlanmıştır, dolayısıyla farklı mekanlarda güvenle kullanılabilir. Mekanın büyüklüğü ve ışık yoğunluğuna uygun bir AHD kamera sistemi tercih edilmelidir.

Farklı ihtiyaçlara göre şekillenen MaviAlarm AHD kamera sistemlerinin esas amacı sizlere ve sevdiklerinize huzurlu ve güvenli bir yaşam alanı sağlamaktır. Elektronik güvenlik sistemleri alanında faaliyet gösteren MaviAlarm, dünyaca kabul görmüş global markalar ve rekabetçi fiyatlar ile profesyonel çözümler sunar. Siz de ihtiyacınıza yönelik güvenlik sistemleri çözümlerine hemen ulaşabilir, böylece hem kendinizi hem de sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.