Blog Image

Bosch Yangın Alarm Sistemleri

Bosch Yangın Alarm Sistemleri ile can ve mal güvenliğinin günün her saati kontrol altında tutulduğu çeşitli kullanım alanlarına ve teknolojik özelliklere sahiptir. Teknolojinin öne çıktığı bu sistemler, hem iç mekanlarda hem de açık arazilerdeki zorlu hava koşullarında rahatlıkla kullanılabilir.

 

Bosch Yangın Alarm Sistemi

Kullanım alanlarına göre farklı modelleri bulunan Bosch yangın alarm sistemi, çoklu fonksiyonları sayesinde olası yangınları önlemede de sıklıkla tercih edilir. Bosch konvansiyonel alarm modelleri, iç mekanlardaki yangınları tespit ederek anında müdahalede bulunur. Tavana monte edilen yangın dedektörleri dumanı algılayarak sulama sistemini devreye sokar. Bunun yanı sıra buton şeklinde üretilen ve anında tüm binaya alarm veren Bosch yangın paneli çeşitleri, minimum sürede maksimum kişiyi uyarmak için ideal yangın sistemleri arasındadır. Yazılım algoritması kararlı algılama yapacak şekilde üretilen ve üstün mikro algılayıcılar ile çalışan Bosch yangın alarm sistemi ise geniş bir alanın tek panelden canlı olarak kontrol edilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Depo, ofis gibi işletmelerde yaygın bir kullanıma sahip olan bu sistemler ısı değişimlerini ya da gaz kaçaklarının yerini nokta atışı tespit eder.

 

Bosch Yangın Algılama Sistemi

Kurum, kuruluş, orta ve bütük çaplı projelerde sıklıkla tercih edilen Bosch adresli panel sistemleri, tüm alanlarda veya entegre sistemlerde rahatlıkla kullanılabilir. Konvansiyonel sistemlerin yanı sıra güvenlik güçlerini harekete geçirme özelliği de bulunan Bosch yangın algılama panelleri, geniş arazilerde yangının çıkış noktasını saptayarak yalnızca alarm vermekle kalmaz, işletme yetkililerine ve itfaiye güçlerine de bildirim gönderir. Yangını yalnızca tespit etmeyip eş zamanlı olarak söndürme ve tahliye işlemini de başlatan bu paneller, minimum sürede devreye girerek can ve mal kaybını büyük ölçüde önler. Uzaktan kontrol özelliği bulunan sistemler; telefon, tablet gibi elektronik cihazlar ile aktive edilebilir. Aynı zamanda olası bir ısı değişiminde bildirim şeklinde uyarı veren Bosch yangın algılama sistemleri, özel dedektörleri sayesinde yangının çıkış noktasını belirler. Geniş bir kullanım alanı bulunan Bosch yangın alarm sistemleri fiyatları, dedektörlerin algılama mesafesine ve özelliklerine göre değişir. Ofis, iş yerleri ya da arazilerde kullanımının yanı sıra evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Bosch güvencesiyle tasarlanan yangın alarm sistemleri, güvenliği her zaman maksimum seviyede tutar. Siz de üst düzey teknolojiye sahip bir yangın alarm sistemine ihtiyaç duyuyorsanız MaviAlarm ile aradığınız çözüme ulaşabilirsiniz.