Blog Image

Daifon

Görüntülü kapı telefonları olarak bilinen diafonlar; daire, ofis, villa gibi yerlerde kapı dışarısında bulunan kişiler ile görsel ve işitsel olarak iletişim kurmaya yarayan cihazlardır. Ev sahibinin kontrolünde olan bu ürünler, girişte yapılan çağrıları yönetmeye yardımcı olur. Görüntülü olarak kullanıma hazır olan diafon modelleri gelen kişiyi tanımaya ve konuşmaya olanak tanır. Güvenlik amacıyla tasarlanan bu ürünler, yaşam alanlarını korumada oldukça başarılı sonuçlar gösterir.

 

Diafon Nedir ?

Diafon; müstakil evlerde, site ve ofislerde kapınıza gelen kişileri görmeniz ve onlarla konuşmanız için tasarlanmış bir cihazdır. Farklı özelliklerde üretilen bu sistem, ev içerisindeki dış kapının hemen yanına monte edilir. Bu tasarımlar gün içerisinde defalarca çalan kapının ardındaki kişileri dolaylı olarak görebilmenizi amaçlar. Yüz yüze gelmeden onlarla iletişim kurabilmenizde ve hatta güvende kalmanız konusunda size yardımcı olur. Tehlikeli durumların önlenmesi amacıyla her evde sıkça tercih edilen modeller arasında interkom diafon sistemleri yer alır. Görüntülü olarak dışarıda bulunan kişileri ayırt edebilir ve içeri alıp almama konusunda seçici davranabilirsiniz. Aynı zamanda evde bulunmadığınız zamanlarda kapınıza gelen ve zile basan kişileri kayıt altına alan özellikleri ile de fonksiyonel olarak bu ürünleri güvenle kullanabilirsiniz.

 

Diafon Ne İşe Yarar ?

Diafon sistemleri, bina ve bahçe içerisine gelen kişileri görüntülü olarak ayırt etmeniz konusunda size kaliteli bir görüntü sunar. Anlık iletişim kurmaya ve şüpheli bir durum karşısında site ve bahçe içerisine girilmesini önlemeye olanak tanır. Güvenlik kameralarıyla bağlanabilmesinden dolayı görüntülü olarak çocuk ve araba parklarını da kolaylıkla görebilmenizi sağlar. Daireler arasındaki sesli ve görüntülü olarak iletişime geçilmesi konusunda kolaylık sunar. Yangın ve hırsız alarmı ile de kendinizi ve çevrenizdekileri önceden uyarabilirsiniz. Polis ile iletişime geçebilir ve sonradan oluşabilecek riskleri önceden önleyebilirsiniz. Akıllı telefonlarla uyumlu olan diafon sistemleri ile korumak istediğiniz mekanları güvende tutabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı kontrol altına alarak giriş ve çıkışları takip edebilir, sesli ve görüntülü olarak müdahalede bulunabilirsiniz. Bu sayede her türlü hırsızlık ve gasp olaylarını önleyebilir, kayıt altına alabilir ve de ileride delil olarak kullanabilirsiniz.

 

Görüntülü Diafon Sistemi

Görüntülü diafon sistemlerinin gelişmiş teknolojiler ile artırılan fizibilitesi sayesinde günlük hayatımızdaki önemi bir kez daha anlam bulur. Ses ve görüntü kodlama desteği sunan ve üstün performans gösteren görüntülü diafon sistemleri, yeni nesil network ağıyla birlikte görüntü teknolojilerini aynı cihazda buluşturan işlevsel parçalara ev sahipliği yapar. Güvenlik mekanizmalarına yeni bir bakış açısı kazandıran bu teknolojiler, akıllı ev sistemleri olarak kullanıcılarına büyük kolaylık sağlar. Bina içerisinde sıkça tercih edilmesinin yanı sıra ofislerde, sitelerde ve dairelerde de yaygın olarak kullanılır. Karşılıklı iletişim avantajı sağlayan bu sistemler, birçok hizmetten faydalanmanız için üretilir. Güvenli ortak yaşam alanları için her evde bulunması ayrıca önem taşır.

 

Görüntülü Diafon Fiyatları

Günümüz teknolojilerinin gündelik yaşama entegre edilmesi ile birlikte çok daha korunaklı bir yaşam alanı sağlanmış olur. Kolay bir şekilde herkesin kullanabileceği ve de akıllı telefonlar ile uyumu yakalayabileceği işlevsel ürünler olarak tercih edilir. Görüntülü diafon fiyatları da cihazın teknik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Sahip olduğu donanımları ve sunduğu hizmet ağıyla kullanıcılarına ekstra konfor deneyimi sunar. Cihazın üzerinde konumlandırılan modern teknolojileri ile donatılan görüntülü diafon sistemlerinde gece görüşlü kamera sistemleri bulunur. Dokunmatik olarak pratik bir kullanım sağlar. Hafıza kartlı olması ve çevre güvenlik kameralarına bağlanması gibi birtakım özelliklerde fiyatların farklılaşmasına neden olur. Siz de Mavialarm teknolojileri ile hem yaşam kalitenizi yükseltebilir hem de bütçenizi koruyabilirsiniz.