Blog Image

En İyi Güvenlik Sistemleri

En iyi güvenlik sistemleri, her türlü iç ve dış mekanda kullanılabilen, çeşitli yöntemlerle hırsızlık, yangın, gaz kaçağı gibi tehditleri önleyen sistemlerdir. Günümüzde gittikçe artan güvenlik ihtiyacı ile birlikte ortaya çıkan bu sistemler, evlerin yanı sıra ofis ve tüm iş yerlerinde tercih edilebilir.

 

Akıllı Güvenlik Sistemleri

En iyi güvenlik sistemleri arasında yer alan akıllı güvenlik sistemleri, alarm ve kamera çözümlerinde yüksek teknolojiden faydalanır. En sık kullanıldığı yöntemlerden biri olan kameralı kapı zili modelleri, kapı zili çaldığında canlı olarak kapının önünü görmenizi sağlar. Aynı zamanda zillerin üzerinde bulunan mikrofonlar aracılığıyla kapının önündeki kişiye seslenerek iletişim kurmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra eve şifre yöntemiyle girişi de kolaylaştıran akıllı güvenlik sistemleri, anahtarı bulunmayan ev sakinlerinin de belirlenen şifreyle eve girmesine olanak sağlar.

 

Ev Güvenlik Sistemleri

Evlerde güvenliği sağlamak için sıklıkla tercih edilen alarmlı kameralar, en iyi güvenlik sistemi arasında bulunur. Dış kapı, daire kapısı ya da balkonlar gibi alanlara monte edilen su geçirmez kameralar, hırsızlık olaylarını önlemeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra evdeki küçük çocuk ve evcil hayvanları gözetlemek amacıyla evin içine takılan kameralar da evden uzaktayken sevdiklerinizi kontrol etmenize olanak sağlar.

 

Ofis Güvenlik Sistemleri

Güvenilirlik konusunda en iyi güvenlik sistemi arasında yer alan alarmlı sistemler; ofis, dükkan ve şirketler arasında en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinden biridir. Genelde kapı ve pencerelere takılarak geceleri aktive edilen alarm sistemleri, istenmeyen giriş veya hareket olduğunda sensörleri ile algılayarak alarmları çalıştırır. Teknolojiyle birleşen akıllı alarm sistemleri ise alarmlar aktif hale geldiğinde iş yeri sahibine uyarı bildirimi gönderir. Hırsızlık ihtimalinin dışında ofis ve evlerde kullanılan en iyi güvenlik sistemleri, yangın ve gaz alarmlarıdır. Çoğunlukla tavana monte edilerek ortamdaki yoğun gaz ve dumanı algılayan sensörler, alarmları aktive ederek çevredekileri uyarır. Yangın önleme amaçlı kullanılan alarmlar aynı zamanda su borularına bağlanır ve olası bir yangın durumunda su püskürterek alevleri söndürür. Ofislerde sıklıkla kullanılan bu güvenlik sistemleri, ev veya bahçe gibi yerlerde de tercih edilebilen en iyi güvenlik sistemleri arasındadır. Siz de Türkiye’nin önde gelen güvenlik markalarından biri olan Mavi Alarm güvenlik sistemleri ile maksimum güvenliği sağlayabilirsiniz.