Blog Image

Ev İçin Güvenlik Sistemleri

Kişisel alanların korunması, ev sahipleri için gün geçtikçe daha da önemli bir konu haline gelmiştir. Özel ve değerli eşya bulunan oda, kasa gibi alanların yanı sıra evlerde de kullanılan güvenlik ve kilit sistemleri, hırsızlık veya güvenlik ihlali gibi olaylarda devreye giren önemli savunma sistemlerinden biridir.

 

Müstakil Ev Güvenlik Sistemleri

Ev için güvenlik sistemleri, işlev ve görevlerine göre birçok alana ayrılır. Kullanıcıların en çok tercih ettiği güvenlik sistemlerinden biri olan kamera gözetleme sistemleri, evin dış tehditlere karşı korunmasını sağlar. Sahip olduğu kamera çeşitleri sayesinde evin ister iç ister dış kısmına kurulan kameralar, 24 saat boyunca görüntüyü kaydeder. Kamera modellerinin özelliklerine göre sesleri kaydetme olanağı da sunulabilir. Bunun yanı sıra evde evcil hayvan besleyenlerin de bir numaralı tercihi olan iç kameralar, evcil hayvanlarınızı evden uzakta olduğunuz her an gözetleme ve güvenliklerinden emin olma imkanı sunar.

 

Ev Güvenlik Alarm Sistemleri

Ev için güvenlik sistemleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan alarm sistemleri, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı olmasıyla bilinir. Evin içinde veya dışında kullanılabilen bu alarm sistemleri, hırsızlık ve haneye tecavüz gibi suçların önlenmesinde oldukça etkilidir. Kapı eşiği,

pencereler veya dış kapı gibi yerlere monte edilen alarmlar ile çalışır. Evde kimsenin olmadığı zaman veya geceleri aktif hale getirilen bu alarmlar, herhangi bir olağan dışı hareket algıladığında ötmeye başlayarak çevredekileri uyarır. Aynı zamanda alarmın modeline göre değişen mesaj özelliği ile alarmlar aktif olduğunda ev sahibine uyarı bildirimi gider.

 

En İyi Ev Güvenlik Sistemleri

Evinizi dış etkenlere karşı koruyan güvenlik sistemlerinin yanı sıra ev içerisindeki kazaların da önüne geçen sistemler oldukça popülerdir. Bunlardan biri olan yangın kontrol sistemi, başta mutfak olmak üzere ev içinde çıkabilecek yangınlara karşı duman sensörü ile aktive olur. Aynı zamanda gaz kaçaklarının önüne geçen sensörlü alarm sistemleri de evde en çok kullanılan güvenlik sistemleri arasında yer alır. Duman veya gaz ile aktive olan bu sistemler, sevdiklerinizi iç ve dış etkenlere karşı günün her saatinde korur. Siz de evinize en uygun güvenlik sistemlerine göz atabilir, Mavi Alarm kalitesi ile sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.