Blog Image

Genel Seslendirme Sistemleri

Bilindiği üzere bazı büyük kompleks sitelerde ve tesislerde duyuru amaçlı genel seslendirme sistemleri kurulumuna çeşitli amaçlarla her zaman ihtiyaç duyulur. Bazı tesislerde yasal olarak bulundurulması zorunlu olan bu teknoloji aynı zamanda oldukça yarayışlı ve verimli şekilde kullanılabilmektedir. Bunun nedeni aynı anda binlerce insana ulaşılabilmesi ve istenilen mesajların saniyeler içerisinde aktarılmasıdır. Ayrıca “binalarda yangının önlenmesine dair” Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan yönetmelik gereği;

  • 200 ve üzerinde yatak kapasitesine sahip tüm otel ve konaklama tesisleri
  • Yüksekliği 51,5 metre ve üzerinde olan büyük yapılar
  • Toplam genişlik alanı 5000 metrekareyi geçen tesisler
  • Alışveriş merkezlerinde
  • Endüstriyel tesislerde

Acil anons sistemlerinin kurulmuş olması yasal zorunluluktur. İzin verirseniz bu noktada çok kısa bir hatırlatma yapalım. Sistemin kurulacağı yerde bir fizibilite çalışması yapılması gerekmektedir. Bu fizibilite çalışmasında hoparlörlerin monte edileceği yerler, sistemin yönetileceği merkez ve diğer ayrıntılarla ilgili uzman ekiplerimiz incelemeler gerçekleştiriyor. Bu tespitler sonrasında sistemin yan unsurlarının hangi noktalara yerleştirileceği ve akustik dağılımın hesapları ayrıca yapılmaktadır. Ayrıca sistemi isterseniz müzik yayını için de değerlendirebilirsiniz.

 

Acil Anons Sistemerinde Fiyat Performansı

Elbette sistemi kurmak isteyenlerin ilk etapta aklına gelen soruların başında acil anons sistemi fiyatları geliyor. Lütfen maliyet yönünden hiçbir endişe taşımayınız. Çünkü firmamız son derece makul fiyatlarla oldukça kaliteli ürün ve uygulamalar gerçekleştirmektedir. Ancak bir önemli konunun daha altını çizmek istiyoruz. Web sayfamızda sizlerin kıyaslama yapabilmeniz açısından değişik markaların farklı sistemlerine yer verdiğimiz için belirli bir fiyatlamadan söz etmemiz maalesef mümkün olamamaktadır. Bunun yanı sıra sistemin kurulacağı yapının metrekare olarak büyüklüğü ve ne kadar cihaz gerektiği gibi diğer faktörlerde sabit bir fiyat verilmesinin maalesef önüne geçmektedir. Fakat en güncel fiyatlarımızı öğrenmek isterseniz web sayfamızda yer alan telefon numaralarımızı günün her saatinde arayabileceğinizi lütfen unutmayınız.

Anons Sistemi Teknolojik Cihaz Çeşitliliği

Dilerseniz şimdi de kısaca anons sistemi içerisinde yer alan diğer yardımcı unsurların neler olduğunu kısaca aktaralım. Ana komuta merkezi, hoparlörler, ses kayıt cihazları, mikrofon, müzik yayını için daha önce kaydedilmiş verilerin tutulacağı kontrol paneli şeklinde bir özetleme yapabiliriz. Lütfen gerek teknik bilgi anlamında gerekse genel seslendirme sistemleri hakkında bilgi almak üzere firmamıza ulaşınız. Sizleri çok daha kapsamlı bir şekilde yanıtlamaktan mutluluk duyarız efendim. Görüşmek dileğiyle hoşça kalın.