Blog Image

Güvenlik Kamerası

Güvenlik kamerası iç ortam, dış ortam ve 7/24 çalışa bilme özelliği ile üretilen kameralar olup, gündüz ve gece zifiri karanlık tabir edilen ışık ortamında dahi görüntü alabilen kameralardır. Niteliklerine göre gündüz renkli, gece ise siyah beyaz görüntü üretirler. Gelişmekte olan teknoloji ile bazı güvenlik kameraları gece çok düşük ışıkta renkli görüntü elde edilebiliyor ve sistemde eğer analiz yazılımı kullanılıyor ise analiz programının işini kolaylaştırıyor.

Evlerde çocuk bakıcısı, hasta bakıcı veya aile bireylerinin bakıma muhtaç olmaları gibi durumlarda, bakıcıların bakıma muhtaç kişilere davranışlarını canlı olarak izleyebilme kolaylığı sağlayan güvenlik kameraları insan hayatı söz konusu olduğunda vazgeçilmez bir sistem olarak düşünülüyor.

İş yerlerinde çalışanlarınızı mesai saati içerisindeki davranışlarını ve mesai saatlerine ne kadar riayet ettiklerini canlı olarak gözlemleyebileceğiniz gibi olası hırsızlık, darp, gasp ve benzeri olaylarda olayın nasıl gerçekleştiğine dair görüntüleri kayıtlı bir şekilde muhafaza etmenizi sağlar.

 

Olası bir hırsızlık durumunda elde edilen görüntüler güvenlik birimlerine iletilip, hırsızın yakalanmasında önemli bir rol oynayan güvenlik kameralarında yapılan istatistiklere göre kamera sistemi bulunan işletmelerdeki istenmeyen veya hırsızlık oranı, güvenlik kamerası olmayan işletmelere göre %95 çok daha düşüktür.

Açık ve metre kare olarak büyük olan alanlarda ise PTZ hareketli kamera kullanılması durumunda, yukarı ve aşağı hareketler, sağa ve sola hareketler, kameranın niteliğine göre istenilen oranda mekanik yakınlaştırma zoom yapabilen kameralar ile uzak noktaları çok yakından takip edebilirsiniz. PTZ kameralarda adresleme ve tur tanımlamaları yapıp, istenilen alanı istediğiniz periyotlarda dolaşımını otomatik yaptırabilirsiniz

Kendiniz için izlemek istediğiniz veya takip etmek istediğiniz bir yer seçin ve gerisi için bizimle iletişime geçin.