Blog Image

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik sistemleri; isminden de anlaşıldığı gibi ev veya iş yerlerinde olası vakalara karşı elektronik olarak alacağınız tedbirlerin bütünüdür.

Sistemde evinizin veya iş yerinizin hırsıza karşı caydırıcı tedbir almak için kablolu & kablosuz alarm sistemikurdurabilir, küçük çaplı yangın ve gaz dedektörlerini bu sisteme dahil edebilirsiniz. Dışarıdan müdahalelerde belirlemiş olduğunuz kapı ve pencerelere takılacak olan dedektörler ile buralardan yapılacak izinsiz girişleri kontrol altına alabilirsiniz. Yangın riski bulunan mutfak veya elektrikli cihazlarınızın çalıştığı alanlara duman + ısı ve gaz dedektörleri ile oluşabilecek yangın durumunda, olayın gerçekleştiği anda haberdar olmanızı sağlayacaktır. Olay anında erken haberdar olmak olası felaketlerin önüne geçmenizde fayda sağlayacaktır.

 

Güvenlik kameraları mekanınızda olup biteni görüntülü kayıt altına alıp, canlı olarak da izleyebileceğiniz bir ortam sağlar ve bu sayede evinizi ve iş yerinizi güvenlik amaçlı izlerken aynı zamanda çalışanlarınızı da kontrol edebilirsiniz. Yüksek çözünürlük talebi olan işletmelerde veya devlet kurumlarında HD, Full HD ve 4K çözünürlüklere kadar görüntü elde edebileceğiniz güvenlik kamera sistemleri ile gece zifiri karanlıkta görüntü almayı sağlayan gece görüşlü kameraları tercih edip, güvenliğinizin sürekliliğini sağlamış olursunuz. Tüm hava koşullarında çalışabilen iç ve dış ortam kameralar ile mekanınıza uygun ürünleri seçmek için profesyonellerden yardım almalısınız.

 

Evlerde, iş yerlerinde, otellerde, hastanelerde ve yangın riski bulunan tüm kapalı alanlarda oluşabilecek yangın hadisesinde olayın gerçekleştiği anda haberdar olmak yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgi kadar önem taşımaktadır. Ticari faaliyet gösteren tüm alanlarda itfaiye raporu alabilmek için yangın yönetmeliğine uygun yangın alarm sistemikurulumu zorunluluğu getirilmiş olup, işletmeler bu durumu ekstra masraf olarak görmemelidir. Olası yangın veya gaz kaçağı gibi durumlarda hadisenin meydana geldiği anda haberdar olup, ilgili kolluk kuvvetlerinin hızlıca olay yerine yönlendirilmesini sağlamış olursunuz. Yangın anında yangının tüm mekana yayılmadan içeride bulunan kişilerin yangın alarm sistemi sayesinde haberdar olması, insanların olay yerinden yara almadan kaçmasını sağlayarak telafisi olmayan felaketi önlemiş olursunuz. Çalışma alanlarında alınacak her güvenlik tedbiri insan hayatına verilen önemle orantılı olup, güvenliği içeren bu konularda ilgili çalışmaları yapmak kanuni bir zorunluluktur.