Blog Image

IP Kameralar

IP kameralar ve IP video görüntüleme sistemleri, video kayıtlarını canlı olarak takip etmek ve uzaktan erişim alternatifleri ile güvenliği en üst seviyeye taşımak isteyenlere çok sayıda seçenek sunar. İnternet aracılığıyla veri gönderip alan kameralar, dilediğiniz herhangi bir yeri online olarak izleyebilmenize olanak tanır.

IP Kamera Nedir ?

Merkezi bir ağ üzerinden güvenli bağlantı sağlayan IP kamera modelleri; kayıt, görüntüleme, alarm ve güvenlik gibi işleri yönetmek için kullanılan yeni nesil bir kamera sistemidir. İnternet Protokolü kamerası olarak da bilinen IP kameralar, yerel alan ağınız (LAN) üzerinden bilgi alıp gönderebilir. IP kameralar, evinizden veya iş yerinizden uzakta olduğunuz zamanlarda her şeye göz kulak olmanıza yardımcı olan yararlı bir güvenlik önlemidir. Mobil uygulamalar üzerinden rahatlıkla erişilebilen web kameralarından gelişmiş güvenlik kameralarına kadar çok sayıda ürün çeşidi bulunur.

IP Kamera Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

IP kamera çeşitleri bireysel, kurumsal, ticari ve endüstriyel ortamlarda sıklıkla tercih edilir. Maliyet avantajı ve kullanım kolaylığı sayesinde ev ve iş yeri güvenlik sistemleri alanında da kullanılmaktadır. IP kameralar, elde ettiği görüntüleri analog kameralara benzer yöntemlerle yakalar ve ağ üzerinde yer alan cihazlara aktarmak üzere dosyaları sıkıştırır. Yeni nesil CCTV tipi güvenlik kameraları üzerinde yer alan su geçirmezlik, gece/gündüz modu, SD kart yuvası, hareket sensörü, Wi-Fi gibi donanımlar iç ve dış ortamlarda çok yönlü kullanım imkânı sunar. CAT 5 ve CAT 6 gibi kablo standartları ile de uyumlu olan kameralar, mobil cihazlara kolayca entegre edilebilir.

IP Kameraların Avantajları Nelerdir?

Operatör komutuyla kaydırma ve yakınlaştırma özelliğine sahip olan çok odaklı kamera modelleri, UV koruma ve kızılötesi özellikleri ile gece ve gündüz kullanılabilir. Bu kameralar ile gerçek zamanlı olarak dünyanın herhangi bir yerinden evinizi veya iş yerinizi kontrol edebilirsiniz. Hareket sensörleri ile donatılan cihazlar sayesinde belirli alanlara odaklanarak hırsızlık, yangın, araç ve yaya trafiği gibi eylemleri otomatik uyarı sistemi haline getirebilirsiniz. MaviAlarm güvencesi ile sunulan ve en güncel teknolojilere sahip IP kamera çözümlerinden yararlanabilir, güvenlik ihlali gibi durumların önüne kolayca geçebilirsiniz.