Blog Image

Kablosuz Alarm Sistemi

Teknolojinin büyük bir hızla geliştiği günümüzde evlerimizi ve işletmelerimizi davetsiz misafirlerden korumanın ve yaşanabilecek sağlık sorunları gibi olumsuz durumlar karşısında yardım istemenin en güvenilir yolu, alarm sistemleridir. İş yerlerinin ve evlerin güvenliğinde büyük rol oynayan alarm sistemleri, varlıklarımızı ve en önemlisi ailelerimizi korur. Kolay kullanımı ve üstün özellikleri ile öne çıkan kablosuz alarm sistemlerinin kurulumundan önce uzman ekipler keşif çalışmalarında bulunur ve ardından hızlı kurulum gerçekleştirilir. Kablosuz alarm sistemi güvenlik şirketleri ile senkronize çalışır. İş yerinizde olmadığınız zamanlarda veya evinizde uyuduğunuz sıralarda alarm sistemlerine güvenebilirsiniz.

 

Ev ve İşyerinde Kablosuz Alarm Kullanımı

Ev ve iş yerlerinde kablosuz alarm sistemlerinin kullanımı, hırsızlık olaylarında caydırıcı etkiye sahiptir. Ayrıca bazı modellerde cihaz üzerinde bulunan sensörler yangın ve gaz kaçağı gibi olayları algılayarak ilgili yerlere bilgi gönderir. Tehlike anında alarm çaldığı esnada otomatik olarak telefon bağlantısı kurulur. Bu şekilde gereken yerlere bilgi iletilir. Yaşam tarzınıza göre koruma düzeyini belirleyebilir ve istediğiniz şekilde ayarlama yapılmasını sağlayabilirsiniz. Meydana gelen olağan dışı bir gürültü, kapalı olması gereken bir alanın açılması ya da hareket halinde ısı yayan bir varlık algılanması durumunda sistemler anında devreye girer.

 

Kablosuz Alarm Sistemlerinin Özellikleri

DSC kablosuz alarm sistemi kaliteli ve güvenli haberleşme modülü sayesinde tercih edilir. Pil ile çalışan bu sistem 2 ila 3 yıl gibi bir kullanım süresine sahiptir. Kullanım alanlarının yoğunluğuna göre pil ömrü süresi değişkenlik gösterse dahi oldukça verimli bir kullanım olanağı sağlar.

Kablosuz alarm sistemleri konusunda adından sıkça söz ettiren markalar arasında Bosch da yer alır. Bosch kablosuz alarm sistemi konut ve işletmeler için uygun fiyatları ve üstün teknolojik özellikleri ile yüzünüzü güldürür. Hareket sensörleri, yüksek ses kaliteli sirenler, manyetik kontak, gaz, duman ve ısı dedektörleri sayesinde acil durumlarda sizi ve ilgili birimleri bilgilendirerek iş yerinizi ve evinizi tüm tehlikelerden korur.

Mavi Alarm uygun fiyatları ve benzersiz hizmet anlayışı ile ihtiyaçlarınıza en uygun kablosuz alarm sistemi çözümünü sizlere sunar.