Blog Image

Kişi Sayma

Kişi sayma sistemleri ile belirli alanlara girişi kontrol etmek amacıyla kullanılır. Mekanlara alınacak kişilerin sayısını belirlemeye yardımcı olduğu için genellikle alışveriş mağazaları ve dükkanların girişlerine yerleştirilir. Mekan kapılarına yerleştirilen kişi sayma kamerası aracılığıyla kaç kişinin geldiğini belirleyen bu ürün, ilgili verileri daha önce senkronize edilen bilgisayar ekranına aktarır. Bir mekana alınacak kişi sayısının sınırlandırılması içinde tercih edilen sistem, belirlenen limitten fazla kişi geldiğinde ilgili kişi ya da birimleri uyarır. Led gösterge sistemi de bulunan cihaz, Led ekrana yansıyan dolu ve boş şeklindeki uyarıları gösterir. Kişiler bu gösterge verileri ışığında mekana giriş – çıkış yaparlar. Sosyal hayatı düzenlemeye yardımcı olan kişi sayma sistemi AVM ve mağazalardaki kapı girişlerine göre artırılabilir veya azaltılabilir.

 

Müşterilerinizin İhtiyaç ve Beklentilerini Analiz Etmeye Yardımcı Olan Sayma Sistemi

İş yerlerindeki satış performansını ölçmek için yararlanılan sistem özellikle perakende sektöründeki verileri gözlemlemek için idealdir. Mağazalara giren ya da vitrinleri inceleyenlerin sayısını belirleyen kişi sayma sistemi müşterilerin hangi ürünlere ilgi duyduğunu anlamayı kolaylaştırır. Mağazada kaç kişi olduğunu anlık bir şekilde tespit eden cihaz, kişilerin alışveriş yaparken geçirdiği süreyi de belirler. Kadın ve erkeklerin daha çok hangi standlarda vakit geçirdiğini belirlemeye yardımcı olur. Ayrıca hangi ürünlerin daha fazla tüketildiğini analiz etmeyi kolaylaştırır. Cihaz verilerine göre, gerekli görüldüğü durumlarda vitrin ya da ürün standlarının yerleri değiştirilerek daha ilgi çekici ürünler yerleştirilebilir.

 

Satış Performansını Artırmayı Kolaylaştıran Teknolojik Sistem

Düşük bakım maliyeti ve fiyat – performans açısından iş yerleri ve kurumsal şirketlerin beklentilerini karşılayan ürün, perakende sektörü için kritik olan performans göstergelerini iyileştirmeye olanak sağlar. Mağazada vakit geçiren müşteriler alışveriş yapmadan hemen çıkıyorsa, bu durumda mağaza düzeninin değişmesi ya da ürünlerin kalitesinin artırılması gerekebilir. Kısa ve uzun vadede avantaj sağlayan kişi sayma cihazları, başarılı bir satış grafiği oluşturmak için gereken verileri zahmetsizce toplar ve müşteri alışkanlıkları hakkında ilgili departmanları bilgilendirir. Çift yönlü sayma opsiyonu sunan cihaz, zaman bazlı raporlama yapar. Böylece günün hangi saatlerinde daha fazla müşterinin geldiği de belirlenir. Yeni nesil teknolojiyle global markalar tarafından geliştirilen kişi sayma sistemleri MaviAlarm güvencesi ile sunulur.