Blog Image

Ortam İzleme Sistemi

Ortam izleme sistemi ile 7/24 çalışan sistemlerin anlık kontrolleri için geliştirilmiş olup, belirlenen ortamlardaki bazı parametreleri ölçmek ve analiz etmek için kullanılır. Çeşitli gerekçelerle denetim altında tutulmak istenen ortamların güvenliğini en üst düzeyde sağlamak için geliştirilen sistem, ısı ve nem değerlerini ölçerek istenmeyen durumların yaşanmasını önler. Çevresel faktör izleme sistemleri olarak da bilinen ortam kontrol sistemi ısı ve neme ek olarak; su basması, duman, yangın, UPS/ şebeke voltajı, ışık, hava akımı, ortamda oluşan her türlü hareket ve kapı açılması gibi güvenlik açığı oluşturabilme ihtimali olan parametreleri takip eder. Bu çevresel faktörleri izlemek kurumsal ve özel şirketlerin, oluşabilecek problemleri önceden tespit ederek önlem almalarını sağlar. Böylece şirketlerin problemlerin çözümü için ayıracakları maliyet azalmış olur.

 

 

Kaydedilen Verileri Hızlı Bir Şekilde Analiz Edip Raporlayan Sistem

Risk oluşturabileceği düşünülen bölgelerin ortam değişkenlerini kontrol altında tutmayı sağlayan ortam izleme sistemi gerçek zamanlı verileri kaydeder. Veri toplama terminalleri ve sensörler ile güçlendirilen sistem, bilgisayar bağlantısı olmadan çalışabilmesiyle kolaylık sunar. Sisteme aktarılan verileri bir web tarayıcısından istediğiniz her an her yerden kontrol edebilirsiniz. Veri toplama terminali sayesinde desteklenen; iklimlendirme cihazları, jeneratör ve UPS gibi cihazlarınızı da ortam izleme sistemine dahil ederek kontrol sağlayabilirsiniz. Sensör çoklayıcı hub aparatı, cihazın sensör portuna bağlandığında daha geniş bir alan kaydedilebilir. Sensörler aracılığıyla izlenip kaydedilen veriler aynı zamanda raporlanabilir. Ortam izleme cihazları, çalışan sistemlerin işleyişini takip etmek ve olası arıza durumlarını tespit etmek için değerlendirilir. Bu sayede herhangi bir arıza oluşumu önceden tespit edilir ve gereken önlemler alınır. Kolay bir şekilde kurulumu yapılabilen cihazların bakım maliyetleri oldukça düşüktür.

 

Acil Durumlarda Sisteme Tanımlanan Kişileri Haberdar Eden Teknoloji

Üzerinde bulunan sensörler yardımıyla bulunduğu ortamdaki verileri toplayan ortam izleme sistemi yeni nesil teknoloji yazılımlarıyla desteklenir. Verileri web tabanlı yazılım sistemi üzerine aktaran sensörlerle bilgisayar ya da tablet üzerinden ölçülen her bir veri hakkındaki detayları görüntüleyebilir ve gerektiğinde müdahale edebilirsiniz. Sistem üzerine tanımlı bir kontak listesi oluşturarak acil durumlarda ilgili kişi ve kurumlara SMS, çağrı ya da e-mail gitmesini sağlayabilirsiniz. Maddi kayıpların oluşmasını önlemeye yardımcı olan sistem, şirketler için değerli olan bilgileri de korur. Bilgi güvenliğine önem veren firmaların tercihleri arasında yer alan ortam izleme sistemi cihazları dünyaca ünlü global markalar tarafından üretilmiştir. MaviAlarm üzerinden dilediğiniz ürünler hakkında bilgi sahibi olabilir ve hemen alabilirsiniz.